Lionsclub Assen Drentsche Aa en Sligro doneren voor mooi bedrag aan producten aan Voedselbank

De Lionsclub Assen Drentsche Aa en groothandel Sligro hebben voor een bedrag van 15.000 euro levensmiddelen afgeleverd bij de Voedselbank Hart van Drenthe. Voor het afgiftepunt Assen betekende dat eten en drinken ter waarde van 10.250 euro, Hoogeveen ontving voor 7250 euro aan producten.

De Lionsclub, zo zeggen Hans de Willigen en Jeroen Campman, draagt de voedselbank al jaren een warm hart toe. ‘Jaarlijks stonden wij medio december bij de diverse Albert Heijn-vestigingen Assen met het verzoek aan mensen om een extra product of producten te kopen, die dan ingeleverd konden worden bij een bepaald punt in de supermarkt. Die actie leverde honderden kratten met producten op.’

Behoefte is er zeker

Maar door alle coronaperikelen was dit in 2020 niet mogelijk. De Willigen: ‘Zodra het weer kan willen we deze actie in de winkels weer oppakken. Tot die tijd doen we het even anders, omdat de behoefte er zeker is. De voedselbanken kennen een grote vraag naar eten en drinken voor hun cliënten. In deze tijd is die misschien wel groter dan voorheen.’

Er werd voor een bedrag van 15.000 euro aan producten bij de Sligro aangeschaft. Anne Jan Bouma van de groothandel was, vanwege het goede doel, bereid dit bedrag met nog eens 2500 euro te verhogen. Dus ging opgeteld 10.250 euro naar Assen en 7250 euro naar Hoogeveen. Bovendien kwam daar voor Assen nog eens 600 euro bovenop via de opbrengst van een wijnactie van de Lionsclub. Campman, lachend: ‘Dat betekende voor onze leden drinken voor het goede doel.’

Goed gebruiken

Reitse Heerze, coördinator van het afgiftepunt in Assen, was uiteraard in z’n nopjes met de extra aanvulling van de voorraad in het nieuwe gebouw aan de Zeilmakerstraat. ‘We kunnen het goed gebruiken. Want hoewel we door corona, met alle economische gevolgen van dien, nog geen explosie hebben van nieuwe cliënten die bijvoorbeeld hun baan zijn kwijtgeraakt, ziet het er voor de nabije toekomst niet rooskleurig uit. En ja, wie uiteindelijk in de bijstand belandt, komt vaak ook hier terecht.’

Maar druk is het met de ongeveer 240 gezinnen die bij de Voedselbank in Assen aankloppen wel. Heerze prijst zich daarom gelukkig dat het team vrijwilligers, zo’n 50 mensen sterk, nog steeds overeind staat. ‘Corona heeft onze vrijwilligers nog niet getroffen, terwijl die groep uit voornamelijk oudere en dus kwetsbare mensen bestaat. Naast natuurlijk hun welzijn is het voor ons van belang dat zij niet getroffen worden, want grote gaten in het werkschema kunnen we niet gebruiken. We vormen nu een ingewerkt, ervaren geheel, waardoor onze cliënten goed en snel geholpen kunnen worden.’ 

Tekst: Robbert Willemsen

Voorzitter

De Stichting Voedselbank Hart van Drenthe is al enige tijd op zoek naar een nieuwe voorzitter. Wie interesse heeft en meer wil weten over deze functie, kan contact opnemen met secretaris Aaltje Pol: mail: aaltje.pol@voedselbankhvd.nl